REDIS @ ANtoniuse moeetendus

24 augustil toimus Tartus juba kümnendat aastat Antoniuse moeetendus. Sel aastal osales oma esimese kollektsiooniga ka REDIS ning uurimegi REDISE asutajalt Key Külaotsalt värskeid muljeid.

Räägi, mis moeetendusega on tegemist ja kuidas sinna osalema sattusid

Antoniuse on ready to wear moeetendus noortele disaineritele. Väga väga vajalik üritus, mis tutvustab ja toetab noori disainereid. See aasta valiti osalema 9 disainerit, sealhulgas kaks Leedust ja esimest korda osales ka digitaalne kollektsioon. Osalema sattusin nii, et võtsin juunis peakorraldaja Liis Tiisveltiga ühendust et uurida, kas nad oleks mingis formaadis huvitatud moeetendusele keskkonna säästliku teemat sisse tooma. Et äkki on mingi koostöö võimaluse koht. Liisile see mõte meeldis aga tema jah julgustas mind avaldust kirjutama ja kandideerima. Nii ma sattusin.  

Key, kui palju sa ise etendust nautida said. Teatavasti on disaineritel lava taga käed jalad tööd täis

Sain ikka nautida. Ma väga nautisin juba tegelt peaproovi kui saal oli tühi. Kõik tuli super hästi  välja. Väga uhke tunne on disainerina  esimest korda oma loomingut niimoodi professionaalselt laval näha.  Mul tuli kananahk ihule. Kuidagi see muusika oli ka väga hästi valitud ja võimendas minu stiili. Õhtul etenduse ajal oli lava taga tõesti hull tempo. Modellide riidesse panekuks oli mul rahulikult aega aga ülihelikiirusel pidin nad just riidest lahti aitama, sest nad jooksid juba järgmise disaineri juurde. Aga siiski sain ka õhtul veidi seda melu ja showd piiluda ning aplausi nautida

Kas midagi läks ka plaanitust teisiti moeetendusel

Jaa ikka, näiteks üks minu modellidest oli nii sale, et ma pidin tema seeliku proovide vahepeal ise käsitsi kiirelt kitsamaks õmblema. Ja siis ise unustasin ühe modelli pükstele rihma kaasa võtta aga õnneks mul oli endal pükstel vöö peal ja siis see läkski õhtul moeetendusel modelli peal käiku. 

Lisaks riietele nägime seal ka väga põnevaid aksessuaare, kust need pärit on

Jaa, ma tahtsin Antoniuse moeetendusel näidata terviklikke outfite ja ma tundsin, et SEERIA_01 vajaks nüüd vastu sügist veidi soojust ja pehmust juurde. Sellest tulenevalt saigi loodud sellised villased käekotid ja kõrvarõngad ning karvased jalatsid. Aga jällegi ikka Redise põhimõtte järgi, et me loome taaskasutusmaterjalidest. Näiteks need clutch stiilis käekotid on tehtud vanast kootud seinapildist ja heegeldatud laudlinast. Jalatsid otsisin kokku samuti taaskasutusest ning redisainisin neid kunstkarusnaha ja kõrvarõngastega, mis samuti teisele ringile jõudnud. Mõned sokid sai ka kivikestega kaunistatud. Modellide kõrvas võis näha vildist valmistatud suuri efektseid kõrvarõngaid, mis peagi tulevad ka Redise e-poodi müügile.

Kes sulle endale osalejatest enim meeldis

Väga põnev oli kõiki disainereid niimoodi tervikuna näha ja mulle alati meeldib vaadata, kes on see disainer, kes selle loomingu taga on. Aga isiklikult mulle sümpatiseeris Merily Mikiveri ja Marion Möldri kollektsioon “UTE”, see jäi mulle silma juba juuni kuus toimunud Mood Performance Tants etendusel. Nende kudumite julgetes lõigetes on minu meelest korraga nii pehmust kui ka mässumeelsust ja need sobiks hästi Redise toodetega kokku. Franz Raver näitaks nooruslikku sportlikku stiili ja ma heameelega kannaks sügisel nende retuuse ühe suure Redise pintsaku ja tanksaabastega. Otto Antsoni 3D digikollektsioon jäi mulle ka julge värvi ja mustrilahenduse poolest silma.

Kas soovitad noortele disaineritele seal osaleda ja miks

Jaa kindlasti soovitan osaleda ja tahan julgustada, et avalduse esitamisel ei pea üldse kogu kollektsioon valmis olema. Kui mina teada sain, et olen osalema valitud siis oli korraks selline segadus, et mida ma seal näitan. Aga juba hetk hiljem tekkis suur motivatsioon uusi disaine luua. Kuidagi tekkis suur loominguline energia, et isegi nädal enne etendust otsustasin jalatseid redisainida. Disainerile endale on see väärtuslik kogemus igatepidi - palju uusi kontakte, pildimaterjali, meediakajastust, positiivset tagasisidet, motivatsiooni, inspiratsiooni.