Mitte ühtegi uut rõivast maailma juurde


Mis oleks, kui otsustaks mõneks ajaks, et ei tooda enam ühtegi uut rõivaeset maailma juurde? Mida siis selga panna? Ebamugav on ju samu asju mitmendat korda kanda. Kindlasti jääb kusagile minemata ja tuleb puhast õhku hingata :)

Me oleme jõudnud nii kaugele, et meil on kapis 5 korda rohkem riideid kui meie esivanematel aga selga pole ikka midagi panna. Tehased ulatavad oma „abikäe“ ja toodavad iga aasta juurde üle 100 miljardi uue rõiva. Seejärel loobime 85% sellest lihtsalt minema, et siis jõuda otsapidi tagasi mureni, et midagi pole selga panna.

Aga päriselt, võibolla olekski meile sellist rõivatootmispausi vaja, et me õpiksime olemasolevaid riided väärtustama ja nende eluiga teadlikult pikendama. Saame ehk selgeks, kuidas ise väiksemaid parandustöid teha ja õmbleja amet tõuseks taas au sisse. Avastaksime, et kõiki riideid polegi vaja pesumasinas pesta ja käsitsi saame ka pleki eemaldatud. Kudumitele anname topieemaldajaga värske ilme tagasi. Taaskasutuspoodide kõrval hakkame külastama rõivaste vahetuse ja laenutuse turge. Seejuures näeme stiilsed ja isikupärased välja sest oskame olemasolevaid rõivaid oskuslikult eri viisidel kombineerida.


Kõigil on võimalus anda oma panus moetööstuse poolt tekitatud jalajälje vähendamisse, näiteks ka teadlikke tarbimisvalikuid tehes. Meie Redises mõistame, et riietus ei ole pelgalt kehakate kaitseks ilmastikutingimuste eest, vaid ka inimese isikupära edasikandja ning on täiesti loomulik, et me vajame aegajalt riietuses muutusi ja midagi teistsugust. Seetõttu loob rõivabränd Redis riideid kvaliteetsetest taaskasutusse jõudnud toodetest, neid ümber- ehk redisainides. Rõivaste ümberdisainimise kohta saad täpsemalt lugeda meie peagi ilmuvast loost „Redisainimine – mis, miks ja kellele“.

Redise missioon on muuta inimeste tarbimisharjumusi ja mõttemustreid moest ning riietusest keskkonnasõbralikuks. Seeläbi me aitame vähendada inimeste pidevat vajadust rõivaste järele, mille tootmiseks on näiteks kulutatud ebamõistlikult palju loodusressursse ja paisatud õhku kahjulike toksiine. Lisaks päästame korralike rõivaste jõudmise jäätmetena prügisse.

Selge on see, et rõivatööstuse korstnad tossavad täie hooga niikaua edasi, kuni meie ise oma igapäevased valikud ümber hindame. Kui me kõik natukenegi selles rongis pidurit vajutame, saame üheskoos kutsuda esile vajalikke muutusi moetööstuses ning anda panuse puhtama keskkonna nimel. Redise rõivabrändi eesmärk on mitte toota ühtegi uut rõivast niigi üleküllastanud maailma juurde, vaid luua kaasaegsele naisele isikupäraseid rõivaid, olemasolevaid riideid redisainides.